Fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Pozvánka na Josefskou zábavu

Datum konání: 28. 2. 2011

Kultuturní výbor OÚ Bílichov se Vás dovoluje pozvat na Josefskou zábavu 19.3.2011 od 18:00h v místním pohostinství na Bílichově.

Josefská zábavaPozvánka na oslavu MDŽ

Datum konání: 28. 2. 2011

Kulturní výbor OÚ Bílichov si Vás dovoluje pozvat na oslavu MDŽ a to dne 5.3.2011 od 14:00h v pohostinství p. Houšky.

Pozvánka MDŽNařízení SVS ČR o dobrovolné vakcinaci ovcí, koz, farmové zvěře a přežvýkavců v ZOO proti

Datum konání: 22. 2. 2011

Nařízení SVS ČR o dobrovolné vakcinaci ovcí, koz, farmové zvěře a přežvýkavců v ZOO proti katarální horečce ovcí - dokument viz. ÚŘEDNÍ DESKANařízení SVS ČR o dobrovolné vakcinaci ovcí, koz, farmové zvěře a přežvýkavců v ZOO proti

Datum konání: 22. 2. 2011

Dobrý den,
v příloze posílám Nařízení SVS ČR o dobrovolné vakcinaci ovcí, koz, farmové zvěře a přežvýkavců v ZOO proti katarální horečce ovcí. Bližší podrobnosti o akci viz sdělení SVS:

Vakcinace proti katarální horečce ovcí už jen dobrovolná
17.02.2011
Letos se již čtvrtým rokem vakcinují přežvýkavci, tj. zejména skot a ovce proti katarální horečce ovcí. Jelikož se již nevyskytl další případ tohoto onemocnění, nebude po dokončení jarní vakcinace v nařízené vakcinaci pokračováno.
Vzhledem ale k možnému obchodování se zeměmi, kde negativní „zkušenost“ s katarální horečkou neměli a požadují, aby byla zvířata vakcinována, umožňuje nyní SVS ČR, aby takovíto chovatelé mohli zvířata vakcinovat, a k tomu je nezbytná forma Nařízení Státní veterinární správy – mimořádná veterinární opatření.
Plné znění tohoto nařízení je na stránkách www.svscr.cz, je zveřejněno Českým rozhlasem a je vyvěšeno na úřední desce Ministerstva zemědělství.

Stručně lze z těchto mimořádných veterinárních opatření citovat:
Chovatelům ovcí a koz v uzavřeném pásmu pro katarální horečku ovcí, které tvoří celé území České republiky, se povoluje očkování proti viru katarální horečky ovcí sérotypu 8 za účelem obchodu za následujících podmínek:

K očkování a přeočkování může být použita pouze registrovaná inaktivovaná vakcína. Očkování provede soukromý veterinární lékař a zvířata musí být v den očkování klinicky zdravá. O provedeném očkování učiní záznam do evidence. Chovatel mláďat narozených od očkovaných matek zajistí neprodlené vedení evidence těchto mláďat po dobu 90 dnů od jejich narození. V případě přemístění těchto mláďat informuje chovatel písemně příjemce o tom, že zvířata pocházejí od očkovaných matek. To se týká i přemístění očkovaných zvířat, je třeba předat písemné údaje o datu provedeného očkování a názvu očkovací látky.

V uzavřeném pásmu pro katarální horečku ovcí, které tvoří celé území České republiky, se povoluje očkování proti viru katarální horečky ovcí sérotypu 8 chovatelům přežvýkavců v ZOO určených k obchodu a chovatelům farmově chované zvěře určené k obchodu za prakticky stejných podmínek, a to, že lze použít pouze registrovanou inaktivovanou vakcínu. Zdravá zvířata očkuje veterinární lékař a učiní záznam do evidence chovatele. A chovatel v případě přemístění očkovaných zvířat na jiné hospodářství musí o těchto skutečnostech informovat příjemce.
Chovatelům ovcí a koz, kteří v souladu s přílohou III částí A bodem 5 nařízení (ES) č. 1266/2007 přemístí zvířata očkovaná proti viru katarální horečky ovcí na území ČR z jiných členských států EU nebo dovezou zvířata očkovaná proti viru katarální horečky ovcí ze třetích zemí na území ČR, se nařizuje zaznamenat údaje o očkovaných zvířatech do evidence chovatele, v případě přemístění očkovaných zvířat na jiné hospodářství, písemně informovat příjemce o tom, že jsou zvířata očkována. A zajistit neprodlené vedení evidence mláďat narozených od očkovaných matek po dobu 90 dnů od jejich narození. V případě přemístění těchto mláďat na jiné hospodářství informovat písemně příjemce o tom, že zvířata pocházejí od očkovaných matek.
Určitě je dobré doplnit, že chovatelé, kteří přijali očkovaná zvířata, musejí provést písemný záznam do vlastní evidence. A příjemce mláďat narozených od očkovaných matek musí zajistit neprodlené vedení evidence těchto mláďat po dobu 90 dnů od jejich narození. V případě přemístění těchto mláďat na jiné hospodářství informuje chovatel písemně příjemce o tom, že zvířata pocházejí od očkovaných matek.
Toto nařízení Státní veterinární správy ČR o mimořádných veterinárních opatřeních v souladu s ustanovením § 76 odst. 4 veterinárního zákona nabývá platnosti dnem jeho vyhlášení; za den jeho vyhlášení se považuje den jeho vyvěšení na úřední desce Ministerstva zemědělství ČR, a to je 16. 2. 2011.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Prosím o seznámení s tímto dokumentem obecní úřady obcí ve vaší působnosti obvyklým způsobem.

Předem děkuji za vyřízení a jsem s pozdravem, MVDr. Josef Krupka,
Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj,
Vet.inspektorát Kladno,
Čechova 1513, 272 01 Kladno
e-mail: j.krupka.kvss@svscr.cz,
e-mail: jos.krupka@volny.cz
tel.: 312 247 430, mob.: 728 505 143POZVÁNKA - MAŠKARNÍ KARNEVAL PRO DĚTI, MAŠKARNÍ MERENDA PRO DOSPĚLÉ

Datum konání: 2. 2. 2011

Pozvának na
MAŠKARNÍ KARNEVAL PRO DĚTI - od 15:00h
MAŠKARNÍ MERENDU PRO DOSPĚLÉ - od 20:00h

MAŠKARNÍ KARNEVAL PRO DĚTI
MAŠKARNÍ MERENDU PRO DOSPĚLÉPřerušení dodávky elektrické energie 25.1.2011 od 7:30 do 15:00h

Datum konání: 6. 1. 2011

Elektrika omezeni dodavky.jpgDěda a vnuk - harmonikáři ze Slánska spolu letos odehráli 150 koncertů

Datum konání: 3. 1. 2011

Jablko nepadá daleko od stromu. Tak tohle přísloví vás napadne, když vidíte dědu a vnuka Ježkovy, kteří spolu už pět let hrají na harmoniku. Navíc oba nesou křestní jméno Bohuslav, takže spolu se jménem se zřejmě v jejich rodě dědí i nadání pro muziku. Děda žije přímo ve Slaném a jeho dvanáctiletý žák a spoluhráč v nedalekém Bílichově. Sešli se na koncertě v Kladně, kde s nimi natočila rozhovor Jana Káninská.

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/strednicechy

http://www.rozhlas.cz/strednicechy/aktualne/_zprava/828608Bílichovský občasník

Datum konání: 21. 12. 2010

Na stránky bylo vloženo poslední číslo Bílichovského občasníku v letošním roce.OHŇOSTROJ 2011

Datum konání: 1. 1. 2011

imagesCABP4HWC.jpg
1.1. 2011 17:00h - dětské hřiště na Bílichově
Všechny srdečně zveme na přípitek v novém roce 2010 spojený s již tradičním ohňostrojem.VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ

Datum konání: 24. 12. 2010

Datum konání: 24.12.2010 od 15:00

vanoce.gif
24.12.2010 od 15:00 - pozor změna proti loňskému roku.
Všechny srdečně zveme na již tradiční zpívání koled spolu s ostatními pod stromečkem před budovou Obecního úřadu.
Pro děti je připraven čaj, pro dospělé svařené víno.